Enamikule teist algab tutvus Rooma ühistranspordiga saabumisest lennujaama. Paslik oleks siinkohal märkida, et Roomas on neid kaks:

- Leonardo Da Vinci, ehk FIUMICINO (FCO)– põhilennujaam, seda kasutavad n.ö. traditsioonilised lennukompaniid.
- CIAMPINO (CIA)– väiksem, mida kasutavad “low cost” lende korraldavad lennukompaniid.

Erinevaid võimalusi Fiumicino lennujaamast kesklinna jõudmiseks:

Rongiga
Kui teile ei sobi takso või erajuhiga transferteenus, tuleb kesklinna sõita rongiga Leonardo Express või linnalähirongiga FR1. Neist esimene – Leonardo Express väljub umbes iga poole tunni tagant otse lennujaamast ja viib umbes 35-45 minutiga ilma vahepeatusteta Rooma keskraudteejaama Terminisse. Pilet täiskasvanutele maksab 14 eurot ja kuni 12 aastastele lastele 5 eurot.
Linnalähirong FR1 väljub samuti otse lennujaamast ning saabub Ostiense ja Tiburtina rongijaamadesse (mõlemas on võimalik ümber istuda metrooliinile “B”).

Pilet maksab 6 eurot ja rongisõit kestab mõnevõrra kauem.
Rongipileteid saab osta lennujaamast ajalehekioskist ja need tuleb tingimata enne rongile istumist komposteerida kollases kastis, mille leiate ooteplatvormilt.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Taksoga
Lennujaama eest on lihtne takso peale istuda, kuid nendega tuleks olla mõnevõrra ettevaatlik. Rooma linnavalitsus on kehtestanud püsihinna lennujaamast kesklinna sõidule - Roomas registreeritud taksodele 40 eurot ja Fiumicino regsitreeritud taksodele 60 eurot. Hoolimata sellest kipuvad paljud juhid kergeusklike saabunute käest hoopis kõrgemat hinda küsima. Soovitus - küsige enne sõidu alustamist mis hinnaks tuleb, sest hiljem on kogenud kelmidega üsna raske vaielda.

Autojuhiga auto
Enamik Rooma hotelle pakub siin väga levinud teenust nn. “transfeer autojuhiga”, mis on hinnatasemelt taksodega enam-vähem samas suurusjärgus. Lisaks sellele on olemas ka mustmiljon omaette firmasid mis tegelevad klientide ühest kohast teise transportimisega. Selle teenuse eelis on, et hind lepitakse eelnevalt kokku ja autojuht on lennujaamas vastas, reisija nimesilt käes. Hind lennujaamast kesklinna, 45 – 60 eurot auto neljale reisijale koos kohvritega.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ühistranspordist linnas.

Metroo.
Rooma metroos on kaks liini - “A” (punane) ja “B” (sinine), mis ristuvad üksteisega ainult “Termini” raudteejaamas. Metroo on vaatamata ülerahvastatusele ja kesistele tehnilistele tingimustele Rooma kaootilise liikluse ja sagedaste ummikute tõttu siiski kõige mugavam ja kiirem liikumisvahend. Metroo tööaeg on 5.30 kuni 23.30.

www.metroroma.it

Bussiliiklus.
Rooma kesklinn on küllalt hästi bussiliinidega kaetud, miinusteks võib lugeda sõidugraafiku suvalist järgimist ja ohtu, et lühikese vahemaa läbimiseks peate ohverdama hulga väärtuslikku aega liiklusummikus passides. Peale selle, reeglina jätab Rooma bussijuhtide sõidustiil mulje, et neile on üpris ükskõik - on nende vastutusel bussitäis reisijaid või suvaline veokoorem.

Trammiliiklus.
Töös...

Ühistranspordi piletitest.
Pileteid ühistranspordile on võimalik osta selleks ettenähtud automaatides, mis on olemas igas metroojaamas, enamikus ajalehekioskites (giornalaio) ja tubakapoodides (tabaccaio).

piletivariandid on:

 • BIT - Ühekorra pilet, kehtib 75 min. alates komposteerimisest, maksab 1 euro.
  Kehtib bussides (busse saab ajalimiidi sees vahetada), metroos (ainult üks ots), trammides, trollides Me.tro rongides liinidel Roma -Lido, Roma – Pantano ja Roma – Viterbo.

 • MULTIBIT - 5 BIT, kehtib 5 x 75 minutit, mille jooksul saab kasutada busse ja 5 x metrood, piletit võib kasutada ka mitme päeva jooksul, kuni aja limiidi ümbersaamiseni, maksab 5 eurot.
  Kehtib bussides (busse saab ajalimiidi sees vahetada), metroos, trammides, trollides Me.tro rongides liinidel Roma -Lido, Roma – Pantano ja Roma – Viterbo.

 • BIG – Päevapilet, kehtib alates esimesest komposteerimisest samal kuupäeval kella 24.00-ni. Maksab 4 eurot.
  Kehtib bussides, metroos, trammides, trollides Me.tro rongides liinidel Roma -Lido, Roma – Pantano ja Roma – Viterbo.

 • BTI – Turistidele mõeldud pilet, kehtib kolm päeva, alates esimesest komposteerimisest kolmanda päeva kella 24.00 -ni. Maksab 11 eurot.
  Kehtib bussides, metroos, trammides, trollides Me.tro rongides liinidel Roma -Lido, Roma – Pantano ja Roma – Viterbo.

 • CIS – Nädalakaart, kehtib alates esimesest komposteerimisest seitsmenda päeva kella 24.00-ni. Maksab 16 eurot.
  Kehtib bussides, metroos, trammides, trollides Me.tro rongides liinidel Roma -Lido, Roma – Pantano ja Roma – Viterbo.

Roma Pass

Rääkides ühistranspordi piletitest, ei saa mööda minna universaalkaardist Roma Pass.

Roma Pass on müügil muuseumides, lennujaamades, metroojaamades, ajalehekioskites (giornalaio) ja sigarettide müügikohtades (tabaccaio). Maksab 23 eurot.

See on suureparane võimalus piletite raha kokkuhoidmiseks neile, kes lisaks Kolosseumile, Palatiinusele ja Rooma Foorumile, soovivad külastada ka teisi muuseume. Kaart võimaldab vaba sissepääsu esimesse kahte muuseumi (pange tähele – Vatikani muuseumid siia ei kuulu), ning järgnevatesse saate pileti ostmisel allahindlust. Lisaks tasuta sõit ühistranspordis kolme päeva jooksul. Kehtib bussides, metroos, trammides, trollides Me.tro rongides liinidel Roma -Lido, Roma – Pantano ja Roma – Viterbo. Pange tähele: välja arvatud lennujaama rongid – Leonardo Express ja FR1.

Laiendatud variant RomaPiu Pass – maksab 25 eurot. Roma Pass-i poolt pakutavatele võimalustele lisandub veel tasuta sõit Rooma maakonnas Lazios. RomaPiù Pass kehtib:

Roomas - bussides, metroos, trammides, Me.tro rongides liinidel Roma -Lido, Roma – Pantano ja Roma – Viterbo

Lazios: maakonnabussides Cotral ja 2 klassi Trenitalia linnalähirongides, välja arvatud lennujaama rongid – Leonardo Express ja FR1.

Kuidas kaarti kasutada:

 • kaardile tuleb kirjutada kasutaja nimi ja kasutamise alguse kuupäev;
 • kaart hakkab kehtima alates esimese muuseumi külastamisest või ühistranspordis komposteerimisest;
 • kolmanda muusemi külastamisel, suunduge otse kassase kus kaardi ettenäitamisel võimaldatakse Teile allahindlust;
 • kandke kaasas isikut tõendav dokument, mis tuleb ette näidata ühistranspordis ja sissepääsudes muuseumitesse kaardi kontrollimiseks;
 • kaart kaotab kehtivuse kolmanda päeva lõppedes.

www.romapass.it

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _