Мои друзья
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Turizm


Esimeseks ülesandeks reisi iseseisval korraldamisel on kindlasti Sinu nõudmistele vastava, mugava asukohaga ja rahakotikohase öömaja leidmine. Nagu igale turismimekale omane, on ka Roomas hotellide, B&B, kortermajutuste, hostelite ja motellide valik segadusttekitavalt suur. Soovitan peatumispaiga valikul tähelepanu pöörata järgmistele punktidele:
  • kui soovid ühistranspordi kasutamist võimalikult vältida, olgu öömaja asukoht Vanalinn ( kõik tähtsamad vaatamisväärsused asuvad küllaltki kompaktsel alal Vanalinna piires.)

  • kui valite peatumispaigaks koha, mis Vanalinnast eemal, oleks mugav kui see asuks mõne metroopeatuse vahetus laheduses. Roomas jõuab metrooga kõige kiiremini kohale, nii säästad aega ja jõudu, mida on mõttekas hoida pikkadeks jalutuskäikudeks Rooma avastamisel.

  • Kasutades erinevaid otsingulehti internetis, on tähtis, et kirjeldusele oleksid lisatud fotod, eriti mis puudutab tualetti ja duširuumi. Enne lõpliku valiku tegemist, loe ka läbi teiste reisijate vastukajad antud ööbimispaiga kohta. Kahtlaseks märgiks on kommentaarid stiilis “pildid ei vasta tegelikusele”, “vannituba räpane”, “lohakas teenindus”.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Hotell

Hotellid on Roomas põhjendamatult kallid ning nende kvaliteet ei vasta alati hinnatasemele. Kõrghooajal on üpris ebatõenäoline leida tuba kahele alla 100 euro /öö. Kui oled tundlik numbritoa puhtuse suhtes, sulle lähevad korda pesemistingimused, kui sul ei ole ükskõik mida hommikusöögiks kõhtu saata, ning sind ärritab teenindava personali ükskõikne suhtumine jne, pead  arvestama alates 150  euro/öö kahese numbritoa eest.

Tärnidest rääkides, siis nendega on ka omaette lugu. Kõige kurvem seis  tingimuste ja teeninduse poolest kipub olema iseloomututes, igavalt sisustatud 3-4 tärni hotellides. Pigem valida 1 või 2 tärnine armas perehotell, kus omanikud hoiavad hoole ja tähelepanuga iga külalist.

Ja veel üks pisike märkus: sõltumata tasemest on triikraua kasutamine hotellides keelatud. Kaasasoleva garderoobi hea väljanägemise tagamiseks oled sunnitud kasutama hotelli vastavat teenust. Kodunt kaasa võetud elektritarbed saab aga tööle adapteri abil.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kui Sa ei ole just hotellielu fänn, tahad tunda tõelist kohaliku elu hõngu ja soovid avastada ka Rooma varjatumaid külgi, siis soovitan valida korteri või B&B tüüpi majutuse. Võidad rahaliselt ja veedad oma puhkuse heades tingimustes.

B&B ja kortermajutuse broneerimisel tuleb arvestada järgmiste tingimustega:

  1. Reeglina tuleb broneerimiseks tasuda ettemaks, mis on tavaliselt kuni 15% kogu summast.
  2. Enamasti saab ettemaksu tasuda krediitkaardiga, pangaülekandega ja viimasel ajal populaarseks muutunud Pay Pal süsteemiga. (vaata link: https://www.paypal.com/ee)
  3. Külalistele, kes samasse öömajja korduvalt tagasi tulevad, teevad omanikud  meelsasti allahindlust.

Loe alati tähelepanelikult läbi majutusasutuse kirjeldus – kui seal ei ole märgitud näiteks õhukonditsioneeri olemasolu, siis seda selles öömajas tõenäoliselt ei ole. Samas talvekuudel võid öösiti soojast flanellpidzhaamast puudust tunda. Itaallastel on ruumide kütmisele üsna omapärane lähenemine (kehtib ka hotellides).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

B&B

Klassikaline B&B sarnaneb korralduse poolest minihotelliga. On olemas vastuvõtulaud (reception), serveeritakse hommikusööki, koristatakse tuba jne.

Alternatiivne B&B sarnaneb aga rohkem kortermajutusele. Korter üüritakse külalistele tubadekaupa välja, vannituba on tihtipeale mitme toa vahel ühine.

Teenindavat personali ei ole, peremees või peremehe abi tuleb hommikuti kohale, et serveerida külalistele hommikusööki. Sageli jagab peremees külalistele hoopis hommikusöögitalongid, mille eest saab hommikust süüa mõnes lähedalasuvas kohvikus. Roomas on B&B tüüpi majutus väga levinud ja populaarne.

Tiheda konkurentsi tõttu suhtuvad B&B omanikud oma klientidesse erilise hoole ja tähelepanuga. Igaüks püüab teisi pakutud teeninduse poolest üle trumbata. Kes oskab otsida ja valida, võib leida tõelise “majutuspärli” nii tingimuste kui asukoha poolest ja seda suhteliselt tagasihoidliku hinnaga. Heatasemelise B&B keskmine hind kõrghooajal on  70-80 euro/öö kahele. 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kortermajutus (apartment)

Stuudio tüüpi või kortermajutus sobib kõige paremini väikelastega peredele, neile kes täiesti omaette soovivad olla ja ka neile, kes sõprade seltsis reisivad.

Korterit saab üürida tubade kaupa aga ka tervenisti. Kortermajutuse puhul oled täielikult enda päralt, on olemas toiduvalmistamise võimalus. Korter peab olema varustatud kõige vajalikuga - linad, saunalinad ja käterätid.

Heade standarditega kortermajutuse hind - alates 80 euro/öö. Hinnas allapoole nihkumine tähendab tavaliselt kehvemaid tingimusi või halvemat asukohta ja vastupidi.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Hostelid ja kloostrid

Kui pooldad “vahenõudliku ränduri” stiili ja sinu reisi eesmärgiks on eelkõige Rooma vaatamisväärsustega tutvumine, huvitavad Sind ööbimistingimused ilmselt kõige vähem. Sellisel juhul lepid väga hästi  hostelite ja motellidega ja miks ka mitte, voodikohaga,mida pakuvad paljud kloostrid Roomas. Voodikoht läheb Sulle maksma kõigest 20-40 eurot, kuid ametliku hosteli puhul, lisandub Hostelling International'i liikmemaks - 6 eurot.

Lisatingimuseks veel kella 23-st algav öörahu, hilisematel tundidel enam kedagi sisse ei lasta. Kloostrite puhul voib olla tingimuseks – ühes toas saavad ööbida ainult sama soo esindajad. Hostelites aga ei saa peatuda rohkem kui 5 ööpäeva järjest ja juba kella 10-st hommikul peab tuba olema koristaja päralt.

Teadmata põhjustel ei ole Roomas eriti levinud Couch Surfingu pakkumine.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Pakun B&B ja kortermajutust

Nägu eelpool mainisin, on majutuste valik Roomas kohutavalt suur. Et sinu otsingut pisut lihtsustada, toon järgnevalt mõnede majutusasutuste kirjeldused, mida julgen soovitada ja mis on  minu külaliste poolt juba heaks kiidetud. Ööbimiskohad on liigitatud vastavalt Rooma rajoonidele. Siit leiad ka iga rajooni kohta lühikese iseloomustuse.