ÖöeluRikkalik ja kaasakiskuv ööelu ei ole näiteks Milaanoga võrreldes, rääkimata teistest suurimatest maailmalinnadest nagu London, Berliin j.n.e, Rooma tugevaim külg.

campodefioriMitte eriti vilgas ööelu on tingitud mitmetest asjaoludest:


Esiteks, on Rooma katoliku maailma pealinn ning selle konservatiivne mõju on ka siinsele ühiskonnale tunda. Teiseks, eelistab enamus Igavese Linna külalisi pärast pikki jalutuskäike, õhtuti pehmet voodit pubide lettidele ja ööklubide hämaratele saalidele. Kolmandaks, on kohalikud noored väga oma elurajooni kesksed ning eelistavad elukohajärgseid ajaviite asutusi. Ööklubidele eelistatakse mõnusaid söögikohti ja kinoskäimist.

Kuid sellegi poolest ei saa öelda et Roomas ööelu hoopis puudub. See kaib ja seda sõltumata nädalapäevast. Eriti tihedaks saginaks läheb muidugi nädalalõpus, mil loendamatud skuutrid ja mootorratad ummistavad keskusesse viivad teed.

Suvel korraldatakse Roomas ohtrasti vabaõhuetendusi ja kontserte. Ka kõiksugu klubid kolivad suvel lageda taeva alla. Villa Celemontana on lemmik jazzi õhtute paik, Villa Borgehese-s korraldadatkse moodsaid klubiõhtuid ning meeleolu tõmbavad käima kuulsamad DJ-d, j.n.e. Ühesõnaga kõike seda toredust nimetatakse "Estate Romana" ning selle kava saab uudistada sellises broshuuris nagu "Roma c'e".

Kõige armastatuimad alad õhtusteks ja öisteks sagimisteks Rooma keskuses on:

nightbarTavaliselt alustab Roomlane oma lõbusat õhtut kohtudes sõpradega eelpool nimetatud valjakutel või siis "aperitivo-ga" mõnes veinibaaris või pubis. Ööklubidesse jõutakse suhteliselt hilja - kesköö paiku ja trall kestab seal kuni varahommikutundideni, s.t. nelja - vie paiku hommikul. Väljaskaimisele paneb punkti koiksugu dieetide kiuste, varske "cornetto" (magus saiake), mida roomlane mõnuga kõhtu saadab varahommikul avatud "cornetto kohvikus".

Vaatamata sellele et Itaalias on seaduse kohaselt lubatud tarbida alkoholi alates 16-ndast eluaastast ning veinisaalid ja baarid on lahti kuni südaööni, tarvitavad kohalikud alkoholi üsna vaoshoitult ja ülemeelikult käituv purjus roomlane ei ole kuigi tihe nähtus. Seoses sellega tuleks veel märkida et öised Rooma tänavad on suhteliselt ohutud liikumiseks, ning siinset öörahu valvavad patrullid.

Ja veel, roomlased ei ole oma väljanägemise suhtes nii nõudlikud nagu näiteks milanolased või firenzlased, kuid õhtuti on siiski "bella figura" - hea väljanägemine, üsna tähtis ja igaüks annab endast selle nimel parima.

Soovitatavate baaride ja ööklubide nimekiri töös... kannatust!